5 powodów dla których użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u

W naszym pierwszym wpisie na blogu nawiązującym do social mediów chcemy skupić się na tych osobach, które udostępniają treści na Facebook’u. Na co dzień w sieci spotykamy wiele różnego rodzaju wpisów. Ich tematyka jest bardzo różnorodna, ale użytkowników, którzy je przeglądają i przekazują dalej jest o wiele więcej. Często bywa tak, że jedne są mniej ciekawe, a inne trochę bardziej. A czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego ludzie to właściwie robią?

Jesteście właścicielami małej, lokalnej firmy. Na co dzień z jej usług korzystają jedynie osoby z regionu, które znasz lub które zgłaszają się z polecenia znajomych, czyli z tzw. „poczty pantoflowej”. Wasza reklama ogranicza się jedynie do baneru na najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu w mieście, której w dzisiejszych czasach nikt w natłoku przekazywania informacji drogą elektroniczną już nie zauważa.

Teraz wyobraź sobie, że każda z osób, która korzystała z usług Twojej firmy, bez znaczenia, czy to Twoi znajomi, czy znajomi Twoich znajomych – posiada profil na Facebook’u. W dzisiejszych czasach takie formy przekazywania informacji stosują już nawet osoby starsze.

Jeżeli posiadasz profil swojej firmy w serwisie społecznościowym Facebook zwiększasz kilkukrotnie możliwości sprzedażowe oraz marketingowe. Tam każde udostępnienie Twojego profilu, czy treści, którą utworzymy dla Ciebie powoduje zwiększenie zasięgów o kolejne nowe osoby, a co za tym idzie, możliwość pozyskania nowych klientów. To właśnie udostępnienia i reakcje, czyli ogólnie ujmując – budowanie społeczności jest kluczem do zaistnienia na Facebook’u.

Treści, które udostępnianie są na Twoim profilu i które chcesz, aby były przekazywane przez użytkowników Facebook’a powinny być w dużym stopniu angażujące tak, aby potencjalny klient zainteresował się przedstawionym zagadnieniem.

Zadaliście sobie kiedykolwiek pytanie: „Dlaczego użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u”? Oto 5 wskazówek:

1) Poglądy

Social media od pewnego czasu stały się centrum wygłaszania swoich poglądów: religijnych, politycznych i kulturowych. Udostępniając treści profili, które wyrażają konkretne przekonania można się w łatwy sposób podpisać pod ich zawartością i utożsamić się z nimi. Użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u po to, aby wyrazić wsparcie dla spraw, które są dla nich ważne.

2) Rozrywka

Najzwyklejszym powodem dla którego użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u jest po prostu dobra zabawa. Są to najczęściej humorystyczne grafiki, filmy, czy coraz bardziej popularne w sieci memy. Oczywiście większość takich form rozrywki stanowią wulgarne treści, których w sieci jest zdecydowanie więcej niż tych kulturalnych, a więc należy też uważać na to, co udostępniamy na swoim profilu, aby nikogo z naszych znajomych nie urazić.

3) Relacje

Wielu ludzi zapomina po latach o tym, co łączyło ich wcześniej. Dopiero Facebook jest świetnym obszarem do tego, aby odnowić relacje. Często użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u, po to, aby nawiązać kontakt z osobami, które na nie reagują np. w formie komentarzy. W wielu przypadkach jest tak, że jedno takie udostępnienie potrafi odświeżyć relację sprzed wielu długich lat i wrócić do wielu wspomnień.

4) Dowartościowanie

Znaczna część użytkowników udostępnia treści na Facebook’u tylko po to, aby móc podnieść swoją wartość i poczuć się lepszym od innych informując innych o wydarzeniach w kraju, czy na świecie. Często tacy użytkownicy chcą stać się źródłem wielu wartościowych informacji i jednocześnie zdobyć szacunek i względy innych osób w sieci.

5) Wsparcie

Zbiórki dla potrzebujących, wsparcie finansowe, czy akcje charytatywne, ale też protesty i manifestacje. To tylko kilka rodzajów akcji przeprowadzanych w mediach społecznościowych, które mają na celu wspieranie innych. Użytkownicy udostępniają tego typu treści na Facebook’u, aby pomagać osobom, które tego wymagają, a także wspierać osoby walczące o swoje prawa.

Podsumowując użytkownicy udostępniają treści na Facebook’u w różnych celach. Jeżeli zrozumiecie jakie treści chcą w social mediach widzieć osoby z Waszego grona odbiorców, to będzie Wam łatwiej stworzyć profil, który z czasem przyciągnie wielu nowych klientów. Tak naprawdę w sieci jest zapotrzebowanie na wszystko, a więc obierz odpowiedni kierunek i dąż do wyznaczonego celu!

Jeśli chcesz, aby użytkownicy Facebook’a często udostępniali treści znajdujące się na profilu Twojej firmy zajrzyj do naszej zakładki ofertowej – Social Media na naszej stronie internetowej.

Więcej szczegółów nt. prowadzenia mediów społecznościowych przez nas znajdziesz na naszym profilu na Faceook’u – EWEO – Agencja Interaktywna.

Wojciech Wiedeński
Wojciech Wiedeński
Właściciel Agencji Interaktywnej EWEO zajmującej się tworzeniem stron i sklepów internetowych. Fan minimalizmu, prostoty oraz wszelakich automatyzacji.

Wyszukiwarka

Kategorie

Kontakt

Odbierz 10 porad jak pozyskać klienta

Zapisz się i odbierz bezpłatnego E-booka